БНТ сваля от ефир Горан Благоев и "Вяра и общество" Снимка: © Булевард България

Предаването на Горан Благоев "Вяра и общество" е свалено от ефир с решение на управителния съвет на БНТ. Новината беше обявена от самия журналист в профила му във Facebook.

Решението идва две седмици след като Благоев стана учредител на партията на Цветан Цветанов "Републиканци за България".

"Преди един час бях извикан от от програмния директор на БНТ г-н Ивайло Огнянов в присъствието на неговите заместници за да бъда уведомен, че предаването "Вяра и общество" по решение на УС на БНТ е свалено от ефир, аз вече не съм нито него водещ, нито негов изпълнителен продуцент. Мотивите му, цитирам: във връзка с всичко онова което стана напоследък около предаването и това че ти не криеш, че си член на партия, УС прецени, че при тази ситуация ти не можеш повече да водиш предаването. Не си уволнен, оставаш изпълнителен продуцент на извънредните предавания свързани с националния и църковния календар. Край на цитата", казва Благоев.

Той все още не е получил решението на УС, за което обаче потвърждава генералният директор на БНТ Емил Кошлуков.

В новата програма на БНТ за седмицата "Вяра и общество" не е предвидена за излъчване в събота. На нейно място ще се появи ново предаване на име "Религията днес", с нов водещ и нов изпълнителен продуцент", казва той.

Това е втората криза около "Вяра и общество" в последните няколко месеца, след като през лятото БНТ премахна повторенията на предаването от лятната си схема. След скандала, в който беше замесено и ръководството на Българската православна църква, ръководството на националната телевизия реши да върне "Вяра и общество" в ефир. Няколко дни след началото на есенния сезон обаче Благоев стана част от учредителното събрание на "Републиканци за България" - това е дало мотив на БНТ да го извади от основната програмна схема.

Горан Благоев е сред учредителите на новата партия на Цветан Цветанов


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Обявиха частично бедствено положение в област Плевен заради безводието

В Плевен ще бъде осигурена бутилирана вода за болници, детски градини, училища и социални институции

18:27 - 01.09.2025
Живот

Kaufland и Съюзът на математиците в България с обща кампания за превалутирането

Kaufland събира математически таланти в кампания за еврото

17:17 - 01.09.2025
Важно днес

Бившата шефка на Сметната палата Горица Кожарева ще съди Ивайло Мирчев

Засегнала се е от публикация на Мирчев, базирана на доклад на... Сметната палата

16:42 - 01.09.2025
Важно днес

Опозицията поиска оставката на шефа на ДАНС заради самолета на Фон дер Лайен

Лидерите на ДБ настояват за спешни отговори за националната сигурност

16:26 - 01.09.2025
Важно днес

София вдига цените на десетки административни услуги

Гробните места поскъпват двойно, ръст има и при издаването на удостоверения и техническите услуги

15:36 - 01.09.2025
Важно днес

България ще има вицепремиер и министър на парада в Китай, редом с Путин и Ким Чен-ун

Делегацията не е правителствена, а на БСП - по покана на Китайската комунистическа партия

14:42 - 01.09.2025
Важно днес

Йоан Матев излиза от затвора в началото на септември

Изтича присъдата му от 6 години и половина за убийството на 15-годишния Георги Игнатов в Борисовата градина

14:37 - 01.09.2025
Политика

Заводите с "Райнметал" ще изискват около 500 млн. евро инвестиция от България

Ще бъде създадено дружество съвместно с ВМЗ-Сопот и "Райнметал" за производство на барут и снаряди.

14:22 - 01.09.2025