Дори Лейди Гага не успя да спаси "Жокерът 2". Филмът изненадващо се провали Снимка: © Warner Bros

"Жокерът 2" се очакваше да бъде един от най-големите филми за октомври, но вместо това се превърна в една от най-големите катастрофи в боксофиса. Очакваното продължение от режисьора Тод Филипс тръгна с изненадващо нисък дебют и генерира само 40 млн. долара в премиерната си седмица в САЩ. Това е по-малко от прогнозираните 50-60 млн. долара и три пъти под общия му бюджет в размер на 190 млн. долара.

Освен гледаемостта отзивите за продукцията също са ниски. Голяма част от зрителите изразяват недоволство от продължението на историята, която този път е разказана като мюзикъл.

Втората част за антигероя, известен като "Жокерът", е една от най-слабите премиери за филми, базирани на комикси за супергерои. Резултатите са под половината от печалбите на първия филм за същия период. Проектът на Филипс се справя и по-зле от старта на "The Marvels", който е на конкурентния франчайз Marvel Studios. Той събра 46,1 млн. долара миналата есен.

В международния боксофис филмът с Хоакин Финикс и Лейди Гага в главните роли се справя малко по-добре. Той успява да достигне до 121 млн. долара в 76 пазара. И в двата случая обаче повечето оценки от критици и от зрители са изключително лоши.

В платформата "Rotten Tomatoes", която събира международни отзиви, продукцията събира едва 33% одобрение сред критици и 32% от публиката. Това е среден рейтинг от 2.3/5 звезди.

"Жокерът 2" получи и много рядко срещаната оценка "D" (тройка) от CinemaScore - фирма за пазарни проучвания. Това е едва вторият филм за последните пет години с толкова ниска оценка. Другият е "The Exorcism" на Ръсел Кроу.

Провалът е донякъде изненадващ предвид успеха на първата част. Холивудското студио Warner Bros. показа филма за първи път по време на фестивала във Венеция през септември. Още там се появиха смесени реакции въпреки 12-минутните овации след прожекцията.

Критици хвалят играта на "неповторимата" Лейди Гага, но дори тя не успява да го спаси. Британският вестник "Guardian" отбелязва, че Гага в ролята на Харли Куин има "наелектризиращо изпълнение в посредствен мюзикъл".

В много рецензии филмът е описан като "безсмислен, нефокусиран и без цялостна история", като не успява да улови емоционалната тежест на първата част. Действието е в застой и му липсва посока.

Една от големите неприятни изненади за някои от феновете е всъщност сюжетът, който има много повече пеене, отколкото история. Социалните мрежи изобилстват от миймове, които осмиват прекалено дългите музикалните елементи.

В „Жокерът: Folie à Deux" Артър Флек е настанен в болница и очаква съдебен процес за престъпленията си. Убийството в края на първата част го е превърнало в божество за определен кръг хора, включително и за Харли Куин (Лейди Гага).

Тя е пациент в съседно отделение. Двамата се влюбват от пръв поглед и започват да изразяват себе си чрез песни. И Финикс, и Гага пеят на живо в продължението на филма, с пианист, който е точно пред камерата.

Съдбата на първия "Жокер" беше съвсем различна. Той генерира печалба от 437 млн. долара, изкара общо 1,1 млрд. долара в боксофиса и получи ценка B+ (пет плюс) от CinemaScore. Филмът дори беше номиниран за "Оскар" и донесе такъв на Хоакин Финикс за най-добра главна роля.

Лейди Гага пуска нов албум с песните си от "Жокера 2"


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Политика

Русия готви отговор на украинските дронови атаки, каза Тръмп след телефонен разговор с Путин

„Това беше добър разговор, но не и такъв, който ще доведе до незабавен мир“, написа Тръмп

20:42 - 04.06.2025
Политика

Правителството на Мелони прие спорен закон, който ограничава протестите

Законът предвижда по-сурови наказания за действия по време на демонстрации

19:45 - 04.06.2025
Европейски дневници

ЕС планира да удължи правото на престой за 4 милиона украинци до 2027 г.

Европейската комисия призова и за програми за доброволно завръщане на желаещите да се върнат в Украйна

18:58 - 04.06.2025
Важно днес

НЗОК предупреди за фалшиви имейли с вируси, изпращани от нейно име

Институцията не изпраща поща за здравноосигурителен статус

18:31 - 04.06.2025
Еврото - въпроси и отговори

Пътят към еврото - всичко, което трябва да знаем

Институтът за пазарна икономика публикува стъпките за въвеждане на еврото в България

17:31 - 04.06.2025
Важно днес

Борисов сравни еврозоната с Шампионската лига и каза, че ни е завел "при белите държави"

Делян Пеевски благодари на Владислав Горанов

17:26 - 04.06.2025
Важно днес

Иван Гешев бил приятел с Пепи Еврото, разговаряли за пури и литература, разказа пред съда Илияна Кирилова

Гешев искал да се търсят свидетели с конкретни показания, включително по “Барселонагейт”

16:30 - 04.06.2025
Важно днес

Кадър на БСП, замесен в скандал с държавни разноски, оглави Държавната агенция за бежанците

Иван Иванов е бивш зам.-министър на отбраната в два кабинета и областен управител на София. Сега поеме още един ръководен пост

16:10 - 04.06.2025
Политика

Правителството е в режим на плавно въвеждане на еврото от 1 януари 2026

Кабинетът определи деня като "исторически" и обеща мерки да не се спекулира с цените

16:07 - 04.06.2025