ДПС  реформира ръководството си и поиска "обединител"  за нов президент

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Движението за права и свободи даде сигнал за ролята си в президентските избори, предстоящи през есента на 2021 г.

В декларация на Централния съвет на ДПС се казва, че "трябва да изберем истински обединител на нацията, а не партиен говорител, опонент и опозиция, просто разединител".

"Президентът на България, който се избира пряко от народа, разполага с мощното оръжие да бъде президент на всички български граждани и да задава посоката. За това обаче са необходими не просто брой гласове, колкото и да са много, а опит, мъдрост и държавническо мислене. Такъв президент трябва да избере България за следващите 5 години", се казва в решението на ДПС.

Партията подкрепяше Румен Радев на балотажа на последните президентски избори, макар че кандидатира собствен представител на първи тур - бившия премиер Пламен Орешарски.

През 2020 г. обаче отношенията на ДПС с Радев се охладиха заради призивите му за сваляне на охраната от НСО на Ахмед Доган и Делян Пеевски. Служители на НСО се замесиха и в скандала около охраната на резиденцията на Доган в "Росенец", след който избухнаха масови протести.

На събранието си ДПС е избрало и нови заместници на председателя Мустафа Карадайъ. Депутатите Йордан Цонев и Халил Летифов, както и бившият екоминистър Станислав Атанасов, стават зам.-председатели на партията, като всеки от тях ще работи и по направлението "Зелен пакт", освен по ресорните си политики.

Кметът на Кърджали Хасан Азис и Ахмед Ахмедов запазват позициите си в ръководството.


Телемостът на Доган

Политика

Изборите промениха всичко - 10 извода за кампанията и един бонус

За поколение, което живее с родителите си, не е чудно, че гласува като по-старите вкъщи

06:01 - 21.04.2026
Важно днес

Стефка Костадинова не успя да "скочи" в парламента с бюлетината на ДПС

За спортистката са гласували 48 души

21:30 - 20.04.2026
Важно днес

Прокуратурата е прекратила 2/3 от преписките за купуване на гласове

МВР са докладвани общо 3021 преписки. От тях 2283 са приключени с отказ да се образува досъдебно производство

20:23 - 20.04.2026
Спорт

Програмата на Giro d'Italia - шоуто започва на Гергьовден в Бургас

Обиколката на Италия стартира от Бургас

19:08 - 20.04.2026
Важно днес

Илияна Йотова няма да бави връчването на мандата за съставяне на правителство

Според нея още следващата седмица може да се свика първото заседание на Народното събрание

19:02 - 20.04.2026
Важно днес

Слави Трифонов "преброи" приятелите си на изборите

ИТН остава с подкрепа под 1%  няма да има право и на държавна субсидия

18:29 - 20.04.2026
Важно днес

Демерджиев: Действията са тези, които ще покажат какви са позициите на Радев

Според него наративът, че е проруски настроен е в "пълно противоречие" с действията на Радев

17:25 - 20.04.2026
Важно днес

САЩ откриха огън по ирански кораб, Техеран не вижда условия за нови преговори

Примирието между САЩ и Иран изглежда все по-несигурно

16:54 - 20.04.2026