Григор Димитров се класира за първи път на четвъртфинал на Ролан Гарос Снимка: © Getty Images

Григор Димитров победи осмия в световната ранглиста Хуберт Хуркач и за първи път в кариерата си се класира на четвъртфинал на Ролан Гарос.

Димитров изигра най-силния с мач от началото на турнира и постигна победата със 7-6(5), 6-4, 7-6(3).

За Григор това бе шеста победа от шест мача с Хуркач и 90-тия му успех в турнир от Големия шлем и пети срещу съперник от топ 10.

На четвъртфинала във вторник най-добрият български тенисист ще играе срещу Яник Синер, който победи Корентен Муте.

"Знаех, че ще е труден мач. Разчитах на вас, на тялото си и винаги съм искал да стигна до тази втора седмица на Ролан Гарос. Това бе единственият турнир, на който не бях успял да направя тази допълнителна стъпка, но сега, 15 г. по-късно, го направих", каза Григор Димитров в интервю след мача.

Победата му в неделя го поставя редом до малцината професионални тенисисти, които могат да се похвалят с четвъртфинал на всички големи турнири от Големия шлем и Мастърс.

Сред активните тенисисти това са само Рафаел Надал, Новак Джокович, Анди Мъри, Марин Чилич и Даниил Медведев.

Вижте всичко най-важно за мача в Tenniskafe

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Проливни дъждове доведоха до наводнения, евакуации и затворени пътища във Франция

Един човек е загинал в Париж следствие на бедствието

10:14 - 18.10.2024
Живот

Кожата ни може да се справя сама със стареенето, стига да ѝ помогнем. Esthederm знае как.

Какво всъщност представлява “здравословното стареене”

10:03 - 18.10.2024
Живот

One Direction се сбогува с Лиъм Пейн: "Загубихме нашия брат, когото много обичахме"

Групата публикува общо изявление през профила си в Instagram, който е неактивен от близо 4 години

09:17 - 18.10.2024