Носителката на „Оскар“ Кейт Уинслет ще бъде един от актьорите и продуцентите на новия игрален филм „Fake!“, който ще разкаже историята на мащабната финансова пирамида OneCoin и българката Ружа Игнатова, която стои зад измамата. Продукцията е на „Метро Голдуин Майер“ (MGM), съобщи Deadline.

Сценарист и режисьор ще бъде Скот Бърнс („The Report“). Уинслет и Бърнс ще работят заедно отново, след като вече участваха във филма „Заразяване“ на режисьора Стивън Содърбърг.

„Fake!“ е адаптация на книгата на Джен Макадам и Дъглас Томпсън, която разказва истинската история на Макадам и нейното участие в една от схемите на OneCoin. Тя е жертва на схемата „Понци“ и основава група за подкрепа на засегнатите. Тя и нейните приятели и семейство инвестираха близо 300 хиляди долара в криптовалутата, която загубиха.

OneCoin беше популяризиран като криптовалута от действащите от България офшорни фирми OneCoin Ltd. И OneLife Network Ltd. Двете са основани от Ружа Игнатова в партньорство със Себастиан Грийнууд. Регистрирани са съответно в Дубай и Белиз.

Зюддойче Цайтунг: Криптокралицата от България, която взе парите и избяга

Схемата, определяна в САЩ като една от най-мащабните финансови измами, натрупа 4 милиарда долара, а Ружа Игнатова изчезна през 2017 и се издирва. Грийнууд бе арестуван през 2018, а година след това – братът на „криптокралицата“ Константин Иванов, който се призна за виновен по обвиненията в пране на пари и финансови измами.

Ружа Игнатова и OneCoin фигурираха в досиетата FinCen, които разкриха как няколко от най-големите международни банки перат парите на олигарси, наркотрафиканти и лица, които са обект на международни санкции. Става дума за трансакции на стойност над 2 трилиона долара.


Три български банки и Ружа Игнатова в досиетата FinCEN


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Култура

Стотици аплодираха спектакъла „Разбъркани приказки в 21 век“ с участието на младежи със затруднен слух

Той е част от проект за театрално обучение на Народно читалище „Мустафа Кемал Ататюрк – 2003“, подкрепен от Vivacom

16:27 - 23.10.2025
Живот

Джон Бон Джоуви тръгва на турне през 2026 г. след операция на гласните струни

Музикантът слезе от сцената през 2022 г. заради проблем с гласните струни

15:32 - 23.10.2025
Важно днес

Български камион e заловен с 179 кг кокаин във Франция

Операцията е резултат от сътрудничество между ГДБОП и френските власти

14:24 - 23.10.2025
Важно днес

Радев окончателно загуби правомощията си върху ДАНС, а БСП се пропука при гласуването

Управляващите си разчистиха пътя да назначат свой шеф на ДАНС

13:50 - 23.10.2025
Политика

България има месец да реши как "Лукойл Нефтохим" да избегне санкциите на САЩ срещу Русия

Рафинерията е сред активите на руския петролен гигант

13:04 - 23.10.2025
Политика

Украйна и Швеция подписаха сделка за 150 изтребителя Gripen за Киев

Gripen-E влезе на въоръжение в шведските ВВС по-рано този месец и според експертите е „напълно нов тип самолет“

12:26 - 23.10.2025
Живот

Когато ваниловата захар беше екзотика - 30 години Dr. Oetker в България

90-те години в България - Ваниловата захар е непозната, пудингът звучи като екзотика, а в кухненските шкафове пребивава основно нишесте....

11:05 - 23.10.2025
Технологии

GM vs. Tesla: Една надпревара за автомобила на бъдещето

GM започва софтуерна революция, която ще го вкара в директна конкуренция с Tesla

11:00 - 23.10.2025
Важно днес

Психиатърът Николай Михайлов за снимката на Борисов и Пеевски: Не само омерта, а пакт за неизбежна взаимопомощ

Какво показа подновената хармония между двамата партийни лидери през анализ на последната им снимка?

10:50 - 23.10.2025