МВР и НАП влязоха в пътната агенция след проверката в "Автомагистрали" Снимка: © Булевард България

Екипи на МВР и Националната агенция за приходите (НАП) са влезли на проверка в Агенция „Пътна инфраструктура“. Акцията е започнала в петък сутринта и следва тази в държавното дружество „Автомагистрали“, проведена в четвъртък.

Проверката е започнала около 9 ч., съобщи Нова ТВ. Изземват се документи, свързани със строежа на автомагистрала „Хемус“.

Вчера представители на Главна дирекция „Национална полиция“ и НАП влязоха в сградата на "Автомагистрали". Отново се проверяваха документи, свързани с АМ „Хемус“ и това дали се изразходват неправомерно държавни средства.

По-късно в петък министърът на вътрешните работи Бойко Рашков и министърът на регионалното развитие Виолета Комитова ще дадат общ брифинг, на който ще дадат подробности за двете акции.

Преди дни Рашков каза пред bTV, че МВР знае за престъпления, които „миришат на асфалт“. Министърът заяви, че при строителството на АМ „Хемус“ са открити множество нередности.

Той твърди, че български пътен строител превеждал милиони в Обединените арабски емирства. Не спомена името му, но обеща да изнесе публично информацията до дни. Според Рашков изнесената сума била 21 милиона лева. Споменатият от него човек можел да се определи като „собственик на пътна фирма“.


Бойко Рашков за АМ "Хемус": Изправени сме пред пирамида, която строи магистрала "на зелено"


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

2-часовият разговор между Тръмп и Путин се оказа "информативен", но безрезултатен

Джей Ди Ванс казва, че САЩ могат да се откажат от войната в Украйна, тъй като преговорите са в безизходица

19:58 - 19.05.2025
Важно днес

Край на блокадата: Градският транспорт в София тръгва от вторник

След 6 дни на блокада наземният градски транспорт в София отново ще работи от вторник.

18:45 - 19.05.2025
Спорт

Преди финала за Купата: теренът на “Васил Левски” е в лошо състояние

Сериозно предизвикателство след финала на шоуто „Като две капки вода”

18:43 - 19.05.2025
Важно днес

Столичани излязоха на протест в подкрепа на кмета Васил Терзиев и "срещу мафията"

"Демокрацията е диалог - не синдикален шантаж", гласят плакати

18:10 - 19.05.2025
Важно днес

Тръмп иска разследвания срещу Бийонсе и Брус Спрингстийн

Звездите са "виновни" за подкрепата си за Камала Харис, вярва президентът на САЩ

17:00 - 19.05.2025
Важно днес

Инфлацията в България ще спадне през 2026 г., напук на внушенията срещу еврото

ЕК представи икономическата си прогноза за тази и следващата година

16:42 - 19.05.2025
Кино и сериали

"Пушилка" по Max - високоскоростно приключение от старата школа

Джош Холоуей (Lost) влиза в ролята на най-добрия шофьор на мафиотски бос

16:30 - 19.05.2025
Важно днес

ПП-ДБ: Борисов се отказа да "наказва" софиянци, защото подцени ситуацията

"Да, България" поиска оставките на бордовете на транспортните дружества, които обслужват градския транспорт в София

15:18 - 19.05.2025
Пътуване

Ryanair вдига цените на билетите след спад в годишната печалба

Пътуванията с авиокомпанията ще поскъпнат с до 6% това лято

14:55 - 19.05.2025