Сана Марин се развежда след 19 години съвместен живот с партньора си Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Първо властта, а сега и бракът: 37-годишната Сана Марин преминава през доста неприятен период от живот си, докато довършва мандата си като премиер на Финландия.

Марин обяви в Instagram, че ще се разведе със съпруга си Маркус Райконен - баща на детето ѝ и партньор, с когото живее вече 19 години.

Двойката сключи брак през лятото на 2020 г., малко след като Социалдемократическата партия спечели миналите парламентарни избори във Финландия. Две години по-рано, през 2018 г. се роди тяхната дъщеря Ема Амалия.

"Все още сме най-добри приятели, близки сме и сме любящи родители. Занапред отново ще прекарваме време заедно като семейство. Надяваме се да уважите личното ни пространство. Няма да даваме повече коментари по тази тема", се казва още в посланието ѝ.

Същото съобщение беше публикувано и в профила на Маркус Райконен.

Последната година от управлението на Марин, която беше най-младият премиер в света, когато зае поста през 2019 г, се оказа претоварена от медийни скандали - включително с изтичането на клип, който показва как Сана танцува провокативно в компанията на инфлуенсъри и журналисти.

В друг клип от лятото на 2022 г. тя беше заснета да танцува с финландския певец Олави Усивирта, което породи слухове за предполагаема извънбрачна афера. Музикантът отрече да има нещо повече от приятелски отношения с премиера на Финландия.

В свое интервю Сана Марин разказва, че най-важното нещо в брака е двамата партньори да си дават свободно пространство.

"Ние се запознахме на толкова ранна възраст - бяхме 18-годишни, израснахме заедно. Нашата динамика винаги е била симбиотична (бел. р. силна зависимост между партньорите един от друг.) Може би е било по-лесно да дадем пространство на другия, тъй като сме много близки от младостта ни", казва тя.

Сана Марин се развежда

Преди политическата кариера на Марин, двамата с партньора ѝ са работили заедно във фонд за рисков капитал.

Партията на Сана Марин не успя да спечели нов мандат на изборите през април 2023 г., а самата тя обяви, че ще подаде оставка на следващия конгрес на Социалдемократите.

Спорт

Мачът между Испания и Аржентина за "Финалисима" няма да се проведе

Шоуто трябваше да бъде в Катар

18:05 - 15.03.2026
Живот

Студио NIE – три архитектки, които създават интериори с характер

Арх. Елена Даскалова, арх. Нели Иванова и арх. Ивелина Андреева разказват своята история

17:32 - 15.03.2026
Важно днес

Владо Николов влиза в политиката с листата на Румен Радев в Пловдив

Волейболната легенда ще се яви на изборите като кандидат на "Прогресивна България"

17:10 - 15.03.2026
Важно днес

Прокуратурата разследва смъртта на млада жена след поставяне на хиалурон

Извършен е обиск в частния кабинет на лекаря в Дупница

16:47 - 15.03.2026
Живот

Обрат: Пет от "лъвиците" на Иран се отказаха от политическото убежище

Правозащитници смятат, че жените са заплашвани от иранските служби

15:23 - 15.03.2026
Живот

Кейт Мидълтън разкри, че не пие алкохол след заболяването от рак

"Сега се налага да внимавам много повече"

13:26 - 15.03.2026
Важно днес

Помощите за горивата - до 20 евро на месец за шофьори с платени данъци и глоби

Парите ще се съберат от повишените приходи от ДДС в бюджета

13:14 - 15.03.2026