Търсят се свидетели на тежък инцидент на Боровец, оставил скиор с два счупени крака Снимка: © Screenshot: Nova

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Трета седмица полицията издирва мъж, причинил тежки травми на скиор при сблъсък край лифта на пистата "Мартинови бараки 1" в Боровец на 19 януари вечерта, около 20-20:30 ч.

Издирваният човек е избягал от мястото на инцидента, без да помогне.

Пострадалият млад мъж е със счупена лява бедрена става и с натрошена дясна подбредрица. Той е професионален скиор, бил е ски учител в Канада в продължение на повече от 6 г. и се е подготвял за състезание, когато е блъснат.

Неговата майка Лилия Празникова призова всички свидетели на тежкия инцидент да помогнат за разкриването на самоличността на човека, който е причинил удара.

Тя се обърна и към избягалия скиор с призив да осъзнае какво е причинил с деянието си.

Вече три седмици близките на пострадалия продължават да търсят извършителя, по описание "мъж на видима възраст около 40 години, облечен в бяло яке."

"Ударът е много силен, синът ми е завъртян във въздуха няколко пъти, пада в болки на земята. Скиорът, който причинява инцидента, не само, че не спира да окаже помощ, а започва да крещи с обидни думи, да обвинява сина ми, че е разбил лицето му, обръща се и напуска мястото на инцидента," обяснява тя.

Съдействието на свидетелите е от ключово значение за разследването, тъй като в този участък от пистата няма камери, казват от управата на курорта пред Nova.

На пистите има ски и полицейски патрули, един от тях е помогнал на мъжа да бъде закаран в болница в София. Патрулът се е отзовал, след като другият скиор вече е бил избягал.

След удара пострадалият млад мъж е с тежки наранявания и на двата крака и възстановяването му ще отнеме поне 7-8 месеца, казва майка му. Освен че няма да може да кара ски, в близките месеци няма да може и да ходи и все още чака лекарите да му разрешат дори да сяда.

Важно днес

"Падна" и последният незаконен чадър от бившата автокъща "Катиполия" в Борисовата градина

Това е първа стъпка към връщане на терена от парка на столичани,

10:58 - 02.06.2026
Важно днес

Денков: ДАНС има доклад за “незаконния град” още от 2025 година

Документът е пратен до премиера, президента и парламента, но никой не взема отношение

10:32 - 02.06.2026
Важно днес

Николай Василев: Прахосването на пари не печели избори

Василев определи като "пораженческо действие" заявката на управляващите да теглят нов дълг от близо 4 млрд. евро

09:33 - 02.06.2026
Важно днес

BG-ALERT изпраща тестови съобщения до мобилните телефони днес

Проверката ще се извърши между 11:00 и 11:30 часа

09:15 - 02.06.2026
Важно днес

България почита Христо Ботев и загиналите за свободата на България

Точно в 12:00 ч. ще прозвучат сирените за отдаване на почит към героите

08:45 - 02.06.2026
Важно днес

Пентагонът отряза напълно достъпа на журналисти до пресцентъра си

Пресофисът се превръща в място за писане на речи за Пийт Хегсет

07:59 - 02.06.2026
Важно днес

Порои и риск от градушки в почти цяла България

Жълт код за интензивни валежи е обявен в почти цялата страна

07:30 - 02.06.2026
Спорт

България загуби, а треньорът си пожела: Дано с играта си сме запалили децата

Мачът се игра пред малко над 2000 души

21:40 - 01.06.2026