Ваня Григорова vs. Георги Ганев, рунд 2: Газпром, Топлофикация и кой кого ще черпи

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Помните ли онзи епохален скандал между Ваня Григорова и Георги Ганев от 2022 г., когато служебният кабинет на Румен Радев правеше опити да върне България като клиент на "Газпром" в рубли?

Днес Григорова вече не е синдикалист, а общински съветник от БСП, а Ганев съвместява Бюджетната комисия в Народното събрание с ролята си на макроикономист в СУ, а "Панорама" им даде поле за продължение на спора.

Ганев отрече Бюджет 2024 да залага продажба на държавни земеделски земи, което Румен Радев "пусна по пързалката" като основание за евентуално налагане на вето на закона. Григорова го обвини в лъжа, само за да провокира депутата от ПП-ДБ да ѝ обещае, че "ако се продаде земя когато и да е през следващите 3 г., ще трябва да черпя г-жа Григорова".

"Имате да ме черпите и за природния газ", репликира тя, с което отприщи 2-минутна невъзможна за прекъсване тирада - загуби ли или спечели България от откъсването си от "Газпром", какъв е дългът на "Топлофикация София", кога е натрупан, и... може ли 500 000 лв. да се нарече "огромната част от 1,6 милиарда".

Спорт

"Арсенал" и "Атлетико" запазиха интригата за реванша в мач с две дузпи

Срещата в Мадрид завърши наравно

00:02 - 30.04.2026
Спорт

ЦСКА е на финал за Купата на България

Христо Янев отново изведе "червените" до големия мач

20:07 - 29.04.2026
Важно днес

ДБ: Разделянето на групата ПП-ДБ е сериозна политическа грешка

Божидар Божанов: "Положихме всички усилия да запазим единството на групата"

19:54 - 29.04.2026
Политика

Асен Василев е предложил отделни парламентарни групи на ПП и ДБ, но запазване на съюза

Новият формат е наречен "парламентарен съюз за Силна България в Силна Европа"

18:04 - 29.04.2026
Важно днес

Григор Димитров загуби от световния №312 на Чалънджър във Франция

Слаб мач за първата ни ракета и поражение в първи кръг

17:46 - 29.04.2026
Живот

„България Еър“ обяви директни полети Варна – Париж от 30 април

Цените на еднопосочните билети в икономична класа започват от 169 евро

17:28 - 29.04.2026
Важно днес

Почти закритият "Магазин за хората" отчете 50 вида стоки по рафтовете и 4,5 млн. евро по сметките си

Ръководството на държавната фирма оспорва мотивите за закриването ѝ

17:26 - 29.04.2026
Важно днес

Украйна ще изнася оръжие, но при строги правила да не попада в руски ръце

Киев ще следи строго оръжията и технологиите, за да не попаднат в руски ръце

17:13 - 29.04.2026