Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
България постигна трета победа в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Тя обаче е най-сладката от всички.
Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим надделя над световния шампион Италия с 3:2 (17:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9) в първия двубой от група 6, изигран в Любляна (Словения).
Това е първият ни успех над "адзурите" от 11 години насам - последно това се случи на 15 юни 2015 г. Тогава България побеждава Италия с 3:1 гейма на турнира по волейбол на първите Европейски игри в Баку.
Най-резултатен за нашия отбор отново беше Алекс Николов с 19 точки, от които 17 в атака. Мартин Атанасов изигра голям мач с 14 точки, а същото важи и за Аспарух Аспарухов с 13.
За световния шампион Камил Рихлицки направи 18 точки, а 13 добави Джовани Сангуинети, а кошмарът ни от финала на Световното Матия Ботоло беше ограничен до 8 точки.
В следващия си двубой "лъвовете" срещат Словения, на 25 юни (четвъртък) от 21:30 ч.