Ford започна производството на новото поколение Courier Снимка: © Ford

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Вече 10 години Ford е лидер в лекотоварната гама в Европа. Наскоро брандът представи новата си генерация автомобили Ford. Courier. Те са с подобрена свързаност и повишена производителност, с разширен товарен обсег, проектиран така че да побира две европалета и максимален полезен товар до 850кг. Началото на производството започна миналата седмица.

Интелигентните системи за подпомагане на шофирането включват адаптивен круиз контрол с поддържане на лентата за движение, асистент за предотвратяване на сблъсък, интелигентен асистент за намаляване на скоростта и асистент за паркиране.

Изцяло новия Courier ще отведе бизнеса на ново ниво на продуктивност и ще предизвика революция за местния пазар, като съчетае качествата на гамата Transit на Ford с високо ниво на стандартно оборудване и гаранция, посочват от бранда.

Новият модел е екипиран стандартно с климатична система, 8“ цветен тъчскийн дисплей, SYNC 4, асистент за предотвратяване на сблъсък, модем, разпознаване на пътни знаци система за задно паркиране, 6 въздушни възглавници.

Цените започват от 33 000 лв. без ДДС за версия с Ecoboost двигател и 100 к.с., заедно със 7 години гаранция.

Луксозната пътническата версия Tourneo Courier ще съчетава функционалностите на товарния модел с дизайн, вдъхновен от SUV.

„Екипът в "Крайова" върши чудесна работа, за да достави тези вълнуващи нови модели на нашите клиенти“, споделя Ханс Шеп, генерален мениджър, Ford Pro, Европа.

Направихме изцяло новия Transit Courier по-голям, по-способен и напълно свързан, за да подпомага клиентите по време на работа и да ускори тяхната производителност, с подобрено натоварване и пълна интеграция с нашата платформа от софтуер и услуги Ford Pro. Всичко това идва в SUV стилизиран пакет, който знаем, че клиентите харесват.”, добавя Шеп.

Първоначалното производство включва версии с дизелов и бензинов двигател на изцяло новия Transit Courier и бензинови версии на изцяло новия Tourneo Courier.

Електрическият E-Transit Courier, разкрит по-рано тази година, и E-Tourneo Courier ще влязат в производство през следващата година. Производството на електрическите версия е в линия с глобалния план на Ford за бързо разширяване на гамата от електрически автомобили, както и целта за постигане на нулеви емисии във всички продажби на автомобили в Европа до 2035 г.

Ford Transit Courier е единственият лекотоварен автомобил, който получава най-високата възможна оценка на Euro NCAP през 2023 г. Transit Courier постигна най-високия резултат в тестовете на Euro NCAP за безопасност на лекотоварни автомобили: 93%.

Специализираната програма на Euro NCAP за оценка на безопасността на лекотоварните автомобили обръща специално внимание на наличието на системи в помощ на водача - Transit Courier е единственият ван, който през 2023 г. получи платинено отличие. Той също така е първият, който печели това признание съгласно строгите нови тестове за безопасност, въведени по-рано тази година.

Спорт

Никола Цолов финишира десети на спринта в Монако

Българския лъв спечели точка в актива си

18:13 - 06.06.2026
Спорт

Мира Андреева триумфира на Ролан Гарос срещу новата "Пепеляшка на тениса"

Само на 19 години, а вече шампионка от Шлема

17:49 - 06.06.2026
Бизнес

Биткойн се срина и е напът да отчете най-слабата си седмица от 2022 г.

Стойността на криптовалутата се срина до около 60 хилади долара

17:04 - 06.06.2026
Живот

Брус Соорд от The Pineapple Thief се качва на сцената на Joy Station

Соло концертът с участието на Jon Sykes ще се проведе на 10 юни 2026 г., 20:00 ч., Joy Station

16:45 - 06.06.2026
Важно днес

Украйна предприе безпрецеднтна атака с дронове по руска военноморска база близо до Санкт Петербург

Ударите дойдоха часове след като руският президент Владимир Путин отхвърли предложението за мирни преговори на Зеленски

15:47 - 06.06.2026
Важно днес

Асен Василев критикува Румен Радев за "сглобка с ГЕРБ"

Според бившия финансов министър това се вижда във финансите, енергетиката и здравеопазването

14:59 - 06.06.2026
Живот

Сватбеният уикенд на Дуа Липа и Калъм Търнър започна в Палермо

Не всички местни обаче са доволни от това

13:45 - 06.06.2026
Важно днес

Шофьорите, причинили катастрофата с автобус на градския транспорт в София, нямат български книжки, нито официални доходи

Проверява се социалният им статус, тъй като демонстрират стандарт, какъвто официалните им доходи не оправдават

12:34 - 06.06.2026
Живот

Лютото вече не е подправка, а цяла култура или как Александър Кюркиев – Сандо научи България да обича лютото

„Днес българите са по-отворени, любопитни и търсят вкусове от цял свят“

11:27 - 06.06.2026