Пожар избухна в още една руска петролна рафинерия Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Пожар избухна в още една петролна рафинерия в Русия - този път в южната ѝ част.

Според информация в украински медии и видеоклипове, публикувани в социалните платформи, "Нефте Перегонний завод" в Славянск на Кубан, в Краснодарския край, е бил атакуван от най-малко седем безпилотни летателни апарата.

В неделя сутринта властите на Краснодарския край съобщиха, че един човек е починал след подозрение за сърдечен удар.

"Пожарът на територията на петролната рафинерия в Славянск вече е напълно потушен. По предварителна информация един човек е починал по време на атаката с дрон, като първоначалната причина за смъртта е сърдечен удар", твърди оперативният щаб на Краснодарския край в Telegram, цитиран от Kiev Post.

"Няма жертви в пряк резултат от пожара, няма и заплаха за населеното място", се казва още в публикацията.

Руски медии обвиняват Украйна за атаката.

През изминалата седмица украинските сили извършиха поредица от удари с дронове, насочени срещу руската петролна индустрия. Украйна удари петролни рафинерии в Самара, Рязан, Калуга, Нижни Новгород и Ленинградска област.

Обектите, срещу които са насочени ударите, представляват около 12% от капацитета на Русия за преработка на нефт, съобщи Bloomberg.

В последния ден от президентския вот в Русия Москва обвини Украйна, че с въздушни атаки се опитва да саботира изборите, които се очаква да оставят президента Владимир Путин на власт за още шест години.

Путин обвини Киев, че се опитва да осуети изборите със зачестилите си през последните няколко дни атаки с дронове - факт, за който се зарече, че ще има "наказание".

Президентът на Украйна Володимир Зеленски не коментира украинските нападения в нощното си видеообръщение в събота, но благодари на военните си сили и разузнаването "за новите украински възможности за далечен обсег".


Последният ден от президентския вот в Русия започна с обвинения за саботаж от страна на Киев

Гори рафинерия на Роснефт след нова атака с дронове

Бизнес

Warner Bros. отхвърли офертата на Paramount като „неадекватна“

Компанията определи сделката с Netflix като по-сигурна

19:05 - 07.01.2026
Кино и сериали

Сериалът The Night Manager се завърна след 10 г. Ще оправдае ли високите очаквания?

Том Хидълстън отново влиза в ролята на Джонатан Пайн в дългоочаквания втори сезон

18:40 - 07.01.2026
Важно днес

Освободиха директора на Българската национална филмотека, служителите протестират

Антония Ковачева ръководи институцията от 2013 г.

18:26 - 07.01.2026
Живот

Броени дни остават до края на фотоконкурса с награди от Xiaomi „Празнично Mi e”

сега коледните ни снимки могат да ни донесат награди със специалния Instagram фотоконкурс на Xiaomi „Празнично Mi e”.

18:17 - 07.01.2026
Текстове от партньори

Януари става Вегануари с био и веган храни на достъпни цени в Kaufland

Ритейлърът предлага и изобилие от рецепти само с растителни продукти

17:57 - 07.01.2026
Важно днес

Съд спря новите правила за изпита по математика след 7 клас

Заповедта беше атакувана от родители с три отделни жалби

17:00 - 07.01.2026
Важно днес

"България еър" обяви отстъпки до 35% за 12 дестинации в Европа и Близкия изток

Билетите са на промоционални цени до 23 януари

15:40 - 07.01.2026
Важно днес

САЩ задържаха руски петролен танкер в Атлантическия океан

Според американските власти корабът е превозвал петрол от Венецуела и Иран в нарушение на санкциите

15:25 - 07.01.2026
Текстове от партньори

„Честни цени – и в лева, и в евро“ - философията на Billa за спокоен преход към еврото

Веригата представя и QR калкулатор, с който всеки клиент може сам да провери цените

14:41 - 07.01.2026