Vivacom получи "Златен знак за 2022" Снимка: © Vivacom

Vivacom получи отличието "Златен знак" за 2022 г. на наградите "Отговорна компания – отговорни служители“ на фондация BCause. Телекомът спечели приза за развитието на програмата за редовно дарителство на работното място – фонда "VIVA Help”, и за активното участие на служителите в нея.

„От името на Vivacom благодаря за златния знак, който е голямо признание за целия екип на компанията и за златните сърца на всички колеги, които ежемесечно даряват от заплатите си за каузата в подкрепа на лечение на тежки заболявания на наши колеги и техните деца. Единственото нещо, което можем да направим през 2023, е да бъдем още по-активни и да увеличим броя на дарителите в компанията“, сподели Малина Чавдарова, директор "Човешки ресурси“ във Vivacom.

Малина Чавдарова, директор "Човешки ресурси“ във Vivacom, отличие "Златен знак"

Фондът "VIVA Help” е създаден от Vivacom през 2015 година с цел да осигури подкрепа за лечение на тежки заболявания на служители на компанията и техните деца, когато лечението не се покрива от Здравната каса или от допълнителното здравно застраховане, осигурено от компанията.

Благодарение на активното участие на работещите в компанията за 8 години са събрани един милион и двеста хиляди лева, от които до момента близо 700 хиляди лева са използвани за лечение на сериозни заболявания на служители на Vivacom и техните деца. Само за изминалата година компанията е осигурила животоспасяващо лечение за 10 служители, някои от които са подпомогнати за продължаващо лечение.

Наградите „Отговорна компания – отговорни служители“ се провеждат в партньорство с Българска асоциация за управление на хора (БАУХ), Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО) и Българската асоциация на КСО специалистите.

Тази година в инициативата за златно отличие се включиха 24 компании. Сред основните критерии за избор на победители са обем участващи служители като процента от общия екип, действащите механизми в компанията за насърчаване и развиване на програмите за регулярно дарителство и възможностите, които работодателите предоставят за даряване на труд на служителите.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Тома Биков: Рая Назарян няма да се съгласи да е служебен премиер

След следващите избори най-вероятно няма да има редовно правителство, смята депутатът от ГЕРБ

12:47 - 21.12.2025
Живот

Подаръци “от мен за мен” за Коледа и не само

В края на декември можем да оправим впечатлението от 2025 г. с няколко подаръка за нас самите

11:37 - 21.12.2025
Важно днес

Българин почина в имиграционен център в САЩ, свидетели твърдят, че не е лекуван навреме

Ганчев е бил открит в безсъзнание в килията си по време на рутинна проверка

10:45 - 21.12.2025
Важно днес

САЩ конфискуваха втори петролен танкер край бреговете на Венецуела

Това е вторият случай, част от кампанията за оказване на натиск за смяна на режима в Каракас

09:51 - 21.12.2025
Важно днес

Мъгливо и хладно ще бъде времето в първия ден от астрономическата зима

Минималните температури ще са около нулата, на повечето места ще бъдат между 4° и 9°

09:40 - 21.12.2025
Живот

Тялото ви има план, а магнезият е неговият MVP (most valuable player)

Магнезият участва в над 300 биохимични процеса – от енергийното производство и мускулната функция до съня, нервната система и хормоналния баланс.

09:09 - 21.12.2025
Важно днес

Човек от партиите на Бареков и Иван Гешев учредява "Трети март" и нарече Румен Радев "неформален лидер"

Преди месец президентът се разграничи и заговори за "измамници"

18:16 - 20.12.2025
Важно днес

Тръмп изчезна от официалните документи "Епстийн" за сметка на редактирани снимки с Бил Клинтън

В разсекретната нова порция документи се виждат още Мик Джагър, Майкъл Джексън, Ричард Брансън и други, но не и Тръмп

17:09 - 20.12.2025
Живот

Книгите на 2025 година, препоръчани от Барак Обама

За едно от заглавията казва, че е "пристрастен"

16:31 - 20.12.2025