Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Според лекарите от берлинската болница Charité клиничните изследвания на Алексей Навални потвърджават отравяне.

Резултатите показват „интоксикация с вещество от групата на активните холинестеразните инхибитори“. До този извод се е стигнало след няколко изследвания, направени в независими лаборатории.

Конкретното вещество, с което е отровен Навални все още не е ясно.

Известният антикорупционен активист и остър критик на руския президент Владимир Путин се лекува в берлинската клиника от уикенда, след като бе транспортиран от Омск, благодарение на Яка Бизил, председател на фондацията "Cinema for Peace" ("Кино за мир"), която плаща сметката за превоза на Навални в Германия.

Яка Бизил: Човекът, който изпрати самолета за спасяването на Навални

Навални е в интензивно отделение и все още е в изкуствена кома. Здравословното му състояние е лошо, но няма остра опасност за живота му, казват лекарите в Германия. Лекуват го с антидота атропин.

Резултатът от лечението остава несигурен, като съществуа риск от дългосрочни последици, особено за нервната му система

Лекуващите са в близък контакт със съпругата на Навални, като след разговор с нея е решено, че обществената комуникация за здравословното състояние на руснака ще е от полза.

Навални от години е един от най-известните противници на Владимир Путин. Активистът си навлече много врагове с разследванията си за корупцията и злоупотребата с власт в Русия.

Той е в кома от четвъртък. Първо беше настанен в болница в Сибир, но през уикенда близките му успяха да го преместят в Charité.

Къде отседнал и каква храна е поръчвал: Руска медия открито разказа как Навални е следен

Точните обстоятелства по случая все още не са ясни. Близките на Навални смятат, че е бил отровен с чай, който е консумирал малко преди заминаването си от Томск към Москва.

По-рано представители на немското правителство заявиха, че смятат атака с отрова срещу Навални като много вероятна, с оглед на други подобни случаи в Русия.

Германия: Има сериозни подозрения, че Навални е бил отровен, нуждае се от защита

Според руските лекари, критикът на Кремъл не е бил отровен. „Спасихме живота му с големи усилия и работа“, каза главният лекар Александър Мураховски на пресконференция в сибирския град Омск, където Навални се лекуваше, преди да замине за Германия. „Ако бяхме намерили някаква отрова, която по някакъв начин да бъде потвърдена, щеше да ни бъде много по-лесно", коментира още той.

Как Германия успя да прибере Алексей Навални от Русия

Спорт

Лора Христова остана много близо до втори медал от Зимните олимпийски игри

Историческо състезание за българския спорт

17:28 - 21.02.2026
Важно днес

ИТН даде новия вътрешен министър на прокурор по "публични данни", които сама разпространи

Твърденията са, че Емил Дечев искал да уволни разследващите случая "Петрохан"

16:32 - 21.02.2026
Важно днес

Тръмп наложи 10% мита за стоките от целия свят

Доналд Тръмп подписа указ, с който налага глобални мита от 10%, влизащи в сила на 24 февруари

15:12 - 21.02.2026
Спорт

Феноменът Йоханес Клаебо спечели единадесета олимпийска титла

Летящият норвежец спечели и последната дисциплина в ски-бягането

14:39 - 21.02.2026
Живот

Макакът Пънч, който развълнува света, а IKEA отново улови смисъла

„Понякога семейството е това, което срещаме по пътя" е посланието на компанията, вдъхновено от отхвърления макак

13:18 - 21.02.2026
Важно днес

Сергей Станишев се завръща в ръководството на БСП

Левицата избра ново ръководство на партията след смяната на председателя

12:27 - 21.02.2026
Важно днес

Ивайло Мирчев: 5 млн. лева бонуси си е раздало ръководството на НАП за миналата година

Коледното празненство на НАП е струвало 119 000 лева, показва проверка на "Да, България"

11:24 - 21.02.2026
Бизнес

United Group обяви нова структура на телевизиите си. Българската NOVA TV остава извън нея

Целта на новата рамка е да даде "допълнителна редакционна свобода"

10:40 - 21.02.2026
Спорт

Трима българи се състезават на Олимпийските игри в събота

Последни състезания за представителите на страната ни

10:39 - 21.02.2026