Италия запорира две вили на руския ТВ водещ Владимир Соловьов

Финансовата полиция на Италия е наложила запор върху две вили на стойност 8 милиона евро, които се намират край езерото Комо.

Именията са собственост на 58-годишния Владимир Соловьов - водещ на предаването "Вечер" и журналист в държавната телевизионна корпорация ВГТРК.

Това става ясно от информация, публикувана в италианското издание La Repubblica.

Соловьов е известен като един от най-острите дългогодишни рупори на пропагандата на Кремъл, който твърди, че войната в Украйна е "справедлива" и Русия "принуждава Киев към мир".

В последните си публични изяви той нарича управляващите в Украйна "нацисти" и че руската армия нанасяла удари с "хирургическа точност" - въпреки множеството свидетелства за унищожението на жилищни сгради и инфраструктура, както и за ликвидирането на мирно население по време на бомбардировките.

Още през 2019 г. разследване на екипа на Алексей Навални показа, че журналистът от държавната телевизия разполага с не една, а две вили на езерото Комо недалеч от имението на актьора Джордж Клуни.

Соловьов е познат в Русия и като противник на Европа и Запада - декларативните му убеждения явно не са му попречили да се обзаведе с луксозни недвижими имоти в едно от най-скъпите места в Италия.

Според Reuters, Италия е наложила запори и върху недвижим имот на Алишер Усманов на остров Сардиния. Същото е направено и с две яхти, принадлежащи на най-богатия руснак Алексей Мордашов и на олигарха Генадий Тимченко.

И четиримата са в разширения списък на ЕС със санкционирани руски граждани заради подкрепата им за войната в Украйна.

Daily Beast съобщава, че малко след като журналистът беше вкаран в списъка, той се е оплакал в национален ефир от това, че личното му имущество извън Русия ще бъде засегнато.

"Казваха, че Европа е крепост на правата, че всичко е позволено. От личен опит познавам т.нар. неприкосновени права на собственост. С всяка транзакция трябваше да нося документи, които доказват официалната ми заплата, приходи, направих всичко. Купих я, платих луди пари за данъци, изпълних всичко. И изведнъж някой взема решение, че този журналист вече е в списъка със санкции. И веднага това се отразява на недвижимото имущество. Чакайте, нали казахте, че Европа има неприкосновени права", казва той в предаването си "Вечер".

Италианските банки са получили инструкции от отдела за финансово разузнаване на централната банка да започнат незабавно да замразяват активите на хора, които са поставени в забранителния списък на ЕС.


Навални от затвора: Нека не сме нация на страхливци - да излезем и да се бием срещу войната

Как изглежда войната в Украйна през руския телевизионен ефир

"Русия е като бензиностанция с ракети": Кой е авторът на сравнението, използвано от Петков и Ювал Ноа Харари


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Здраве

Инвитро център Токуда започва кампания за превантивно замразяване на яйцеклетки

Какво трябва да знаят жените, които планират раждането на дете на по-късен етап

15:46 - 26.11.2025
Важно днес

Огромен пожар в Хонконг в многоетажен жилищен комплекс взе 13 жертви

В комплекса живеят около 4600 души 

15:44 - 26.11.2025
Култура

Непоказвана досега картина на Реноар беше продадена за 1,8 млн. евро

Платното изобразява сина на художника с неговата бавачка

15:17 - 26.11.2025
Политика

"Разкъсване на суверенна европейска държава, ще отвори вратите за още войни", предупреждава Урсула фон дер Лайен

"И това не можем да допуснем", казва още председателката на ЕК

14:59 - 26.11.2025
Важно днес

Известен турски журналист е осъден на четири години затвор заради Ердоган

Фатих Алтайлъ е осъден за изказване, тълкувано като „заплаха“ към президента

14:09 - 26.11.2025
Важно днес

ППДБ блокираха опита на ГЕРБ и ДПС да гласуват бюджетите в обедната почивка под наблюдение от НСО

Мнозинството направи опит да изпревари протестите срещу финансовата политика

12:52 - 26.11.2025
Важно днес

Четирима души са арестувани във Франция за шпионаж в полза на Русия

Арестите идват на фона на текущи разследвания за руско вмешателство в Европа

12:28 - 26.11.2025
Важно днес

Частните болници са против фиксирани минимални заплати за млади лекари и специализанти

Предлагат младите лекари да получават стипендии вместо гарантирани заплати

12:16 - 26.11.2025