The Frame. Името на модела означава „рамката“, но всъщност мисленето на Samsung излиза доста извън нея.

По света (и у нас) съществува не голяма, но силно вманиачена група, които наричат себе си аудиофили. Те се занимават с апарати за възпроизвеждане на музика, и в тази област се произвеждат и продават доста причудливи машини, понякога те са огромни, друг път са много тежки, а често инженерингът силно превъзхожда дизайна.

Когато обсъждат дали нещо си струва да се купи, единият фактор за решение неизменно е WAF. “How is WAF for these speakers?”

Съкращението означава Wife Acceptance Factor. Своеобразен индекс за одобрението на съпругата.

При телевизорите производителите отдавна са разбрали, че WAF има значение, и промишленият дизайн на последните няколко поколения изглежда значително повлиян от това.

Всъщност, при вече усвоена и наложена технология на панелите, стабилни операционни системи и добра до отлична картина, конкуренцията между брандовете отива по-скоро в полето на лайфстайла.

Там Samsung ги има (сравнително) отдавна, още от 2015 започна разработването на модела The Serif, който вече е трето поколение.

Samsung The Serif : Този (не) ясен обект на желанието

The Frame също се развива.

Моделът от 2020 г. е 4К телевизор, който се монтира плътно на стената и наистина изглежда като картина.

The Frame може всичко, което трябва да може един съвременен телевизор от висок клас – QLED 4К панел, ъпскейл на картина от източници с по-ниска резолюция, свързаност по всички възможни канали, бърза и интуитивна операционна система (Tizen е както винаги – на ниво), приложения, и т.н.

Основната идея на The Frame всъщност е да е близо до изкуството – и като визия, и като общо представяне. Когато не се гледа видео или телевизионна програма, телевизорът влиза в режим, който „излъчва“ статични картини – на Ван Гог, Моне, Йеронимус Бош.

Следва да се отбележи, че Samsung си партнира с редица известни музеи и галерии, включително Victoria & Albert museum и Saatchi Gallery в Лондон, музея на Ван Гог в Амстердам и много други от цял свят.

Панелът ги възпроизвежда по твърде убедителен начин, така че телевизорът наистина изглежда като картина на стената.

Има сензор за движение, и когато в помещението няма движение за определено време, се изключва напълно. Обратно – реагира веднага на присъствие, и „изложбата“ започва. Ако предпочитате картините да са като че ли току-що нарисувани, посредата на в хола ви, можете да си вземете допълнителната стойка-триножник.

Телевизорът има и т.нар. Ambient Mode – когато на екрана вървят различни скрийн сейвъри (от библиотеката на телевизора), часовници, прогноза за времето, или новини.

За закачането плътно на стената The Frame идва със специална монтажна скоба, така че не се налага да купувате нищо допълнително, или да импровизирате в процеса на окачването.

Самият панел има черна метална рамка, но в продажба са и допълнителни облицовки, които наподобяват рамки за картини – в бяло, натурално дърво, кафяво или черно. Тази „рамка върху рамка“ се поставя с магнити за около минута, без да има нужда от никакви инструменти.

Моделът е с One Connect Box – цялата физическа свързаност е изнесена в отделна кутия, а от нея до телевизора отива само един тънък прозрачен кабел.

Самата кутия може да бъде напълно скрита. При цялото бурно развитие на технологиите все пак се учудвам, че един тънък прозрачен кабел може да пренесе цялата информация до телевизора.

The Frame го има в магазините за техника, размерите са от 43 до 75 инча, и не са толкова скъпи, колкото поне аз очаквах.

А WAF е много висок. Много.


Съдържанието е редакционно, в партньорство със Samsung Bulgaria.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Хърватският президент скочи в собствения си капан. Получи забрана да е премиер

Зоран Миланович отказа да напусне поста си, за да участва в кампанията

16:47 - 19.04.2024