Петков за преговорите: Докато всичко не е договорено, нищо не е договорено Снимка: © Screenshot

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Съпредседателят на „Продължаваме промяната – Демократична България“ Кирил Петков определи разговорите с ГЕРБ-СДС за "конструктивни, но докато всичко не е договорено, нищо не е договорено.“ Думите му са цитирани от БТА.

Преговорите между „Продължаваме промяната – Демократична България“ и ГЕРБ-СДС за съставяне на правителство в рамките на настоящото Народно събрание продължават четвърти ден.

Представителите на политическите формации пазят мълчание по какво до момента са постигнали съгласие и по какво не.

Докато формациите преговарят за постигане на успешна ротация на кабинета с бъдещ премиер Мария Габриел, приключиха консултациите при президента Румен Радев за връчването на проучвателен мандат за съставяне на правителство. По време на срещата в президентството от ГЕРБ-СДС също коментираха, че разговорите с ПП-ДБ са конструктивни и настояха за повече време преди връчването на първия мандат, който трябва да получат като най-голяма парламентарна сила.

Предстои президентът да обяви кога ще го направи. Премиерът в оставка Николай Денков заяви, че ако не бъде излъчен кабинет в рамките на първия мандат на ГЕРБ-СДС, ротацията няма да е успешна и ще се върви към нови избори.

Държавният глава няма краен срок, в който трябва да връчи първия мандат. След като това се случи, първата формация разполага с една седмица, за да върне мандата изпълнен. Ако преговорите между ГЕРБ и ПП-ДБ приключат без успех, предсрочните избори ще се проведат заедно с евроизборите през юни.

Радев се оплака от "ограничения избор" за служебен премиер, ако се стигне до избори 2 в 1

Спорт

България загуби, а треньорът си пожела: Дано с играта си сме запалили децата

Мачът се игра пред малко над 2000 души

21:40 - 01.06.2026
Важно днес

Росен Христов щеще да търси политическо убежище в Европа - намери в ДКК

Като служебен министър на енергетиката Христов подписа договора с "Боташ"

20:33 - 01.06.2026
Живот

ASAP Rocky идва за първи път в България на 9 октомври

Концертът е част от световното турне на рапъра

19:10 - 01.06.2026
Политика

Роди ме, мамо, в прогресивна България, па ме хвърли за смет

В партията на Румен Радев май имат нужда от езиков курс, освен от магистратура по финанси

19:00 - 01.06.2026
Важно днес

Кабинетът на Радев върна Иванка Динева в „Медицински надзор“

Досегашният директор д-р Атанас Атанасов е освободен от длъжност

18:24 - 01.06.2026
Важно днес

Американски военни хеликоптери ще прелетят над България

На 2 и 3 юни вертолетите ще се прехвърлят от Гърция към Румъния

18:08 - 01.06.2026
Важно днес

ГДБОП откри над 250 кг марихуана и хеликоптер при акция край Ямбол

Хванатите наркотици са на стойност над 2 млн. евро

16:23 - 01.06.2026
Важно днес

Управляващите искат нов дълг от 3,8 млрд. евро и премахват COVID добавката от пенсиите

Партията на Румен Радев ще реже и парите за партиите

16:13 - 01.06.2026
Технологии

Nvidia пуска нов чип и дава заявка за "преосмисляне на персоналния компютър"

Nvidia обяви, че най-новата ѝ разработка може да промени начина, по който хората използват компютрите

16:01 - 01.06.2026