Български круизен кораб се блъсна в бетонна стена в Австрия, 17 души са ранени (Обновена) Снимка: © Getty Images, снимката е илюстративна

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


17 души са били ранени, след като български круизен кораб се е блъснал в бетонна стена в шлюз на река Дунав в северния австрийски град Ашах ан дер Донау тази нощ.

Около 160 пътници са били на борда в момента на удара. Корабът е пътувал от Бавария в Германия за австрийския град Линц, заяви говорител на местаната полиция, цитиран от агенция "Ройтерс".

11 от ранените са откарани в болница. Все още няма информация колко сериозни са травмите им.

Местни медии съобщават, че други шестима души са получили по-леки наранявания, които не изискват болнично лечение.

Причините за инцидента се изясняват от морската полиция.

По предварителна информация корабът не е могъл да маневрира в продължение на няколко минути, тъй като електрониката спряла да работи внезапно.

Вторият капитан е успял да натисне бутона за аварийно превключване, задействайки отново електрониката на борда, но едва след като корабът вече се бил ударил.

На място са изпратени няколко противопожарни екипа и поне шест линейки. Пожарникарите са използвали дронове, за да огледат кораба и да открият повредените участъци.

Все още не са ясни причините, блокирали работата на електрониката.

По данни на полицията българският круизен кораб е успял да продължи пътуването си към Линц през нощта.

Кино и сериали

Сериалът "Приятели" напуска Netflix от началото на 2026 г.

В България ситкомът е достъпен в HBO, където се излъчва и в САЩ

16:55 - 26.12.2025
Кино и сериали

"Не е непоносимо и това е чудо" - новите три епизода на Stranger Things и първите реакции

Последният 8-и епизод от финалния сезон излиза на 31 декември

13:32 - 26.12.2025
Важно днес

"Тиранията в САЩ процъфтява", заяви Джими Кимъл в алтернативно коледно обръщение

Той разкритикува състоянието на страната под управлението на Доналд Тръмп, наричайки го "крал Дони VIII"

13:00 - 26.12.2025
Важно днес

Зеленски обяви среща с Тръмп "в най-близко бъдеще" - преди Нова година

Руският "Комерсант" пише, че Путин можел да се съгл

12:00 - 26.12.2025
Кино и сериали

След провала на "Кристи" Сидни Суини се завръща с "Прислужницата" и боксофисът я оцени

Актрисата не се отказва от проекти, които слагат на фокус домашното насилие

10:51 - 26.12.2025
Важно днес

От 29 декември до 5 януари плащането на битови сметки ще е затруднено

Причините са технически проблеми с актуализацията на софтуерите при смяната на левовете с евро и струпването на много почивни дни по Нова година

10:11 - 26.12.2025
Важно днес

Заради студеното време е обявен жълт код в Северна България

Максималните температури ще бъдат не повече от минус 2° - минус 1°

09:12 - 26.12.2025
Важно днес

На втория ден на Коледа почитаме св. Йосиф Обручник и Деня на Бащата

Днес се празнува Деня на бащата

08:52 - 26.12.2025
Живот

„Един процент промяна“ или как се създава общество от дарители

Как работи един прозрачен модел за редовно дарителство в България

08:41 - 26.12.2025