Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Двама горски служители едва не са пострадали жестоко, след като са заляти с бензин от бракониер на незаконна дървесина при проверка.
Пред bTV те разказват, че са спрели нарушител с бус край село Церецел, Своге. Установили са, че той е натоварен с дърва без контролна марка и без превозен документ.
Нарушителят е решил да избегне наказание, като е извадил туба с бензин и е започнал да го разлива върху колата и върху лесничеите. Те са успели да предотвратят тежък инцидент, като са му отнели запалката и са му сложили белезници.
Изпратен е и сигнал до прокуратурата. Това е поредният случай на опит за насилие срещу горски служители от страна на хора, които се занимават с незаконна сеч.
През септември сходен инцидент се случи на територията на Югозападното държавно предприятие, като нарушителите са заплашвали хората с моторна резачка и са опитали да запалят автомобила с товара.