По време на частичния "локдаун": Ще можем да спортуваме навсякъде, но не и във фитнеса Снимка: © Unsplash

Спортът в България няма да бъде сериозно засегнат в срока на действие на по-строгите противоепидемични мерки. Правителството одобри ограничения с цел разпространение на Covid-19, които ще важат от 27 ноември до 21 декември, а в този интервал индивидуалният и колективният спорт на открито и закрито е позволен само за хората на и над 18 години.

"Преустановяват се всички колективни и индивидуални спортни мероприятия с тренировъчен и състезателен характер за лица до 18-годишна възраст, с изключение на международните спортни състезания, които са започнали към датата на влизане в сила на тази заповед", обяви здравният министър Костадин Ангелов. А всички спортни мероприятия с тренировъчен и състезателен характер за лица над 18-годишна възраст и международните състезания за лица до 18-годишна възраст ще се провеждат без публика.

Официално: Мерките се затягат от 27 ноември до 21 декември

Това означава, че пълнолетните ще могат да тренират на открито и закрито. Лекоатлетическите писти, тенис кортовете, футболните игрища, залите и плувните басейни за тях остават отворени.

На въпрос ще се затворят ли ски лифтове и плувни басейни, Ангелов каза, че всичко, което не е включено в ограниченията, продължава да работи. Там попада само работата на фитнес залите - те няма да работят до 21 декември.

Двубоите от българските футболни първенства ще продължат по план, а същото важи и за останалите спортове. Те ще се провеждат при закрити врата, както беше до този момент.

На 24 ноември изпълняващият длъжността президент на Българския футболен съюз Михаил Касабов изпрати писмо до премиера Бойко Борисов и до министъра на спорта Красен Кралев, с което помоли мачовете от първите три нива на футбола в страната да не се прекъсват, какъвто бе първоначалният план на правителството. Към молбата се включиха много спортни федерации и в крайна сметка постигнаха своите искания.

Предстои Кралев и здравният министър Костадин Ангелов да издадат официални заповеди.


Прочетете още:

Covid-19: Как можем да дарим реконвалесцентна плазма

Страните, които преобърнаха Covid-епидемията с локдаун

Франция отваря театрите, но не и ресторантите


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

16-годишните ще имат право на глас във Великобритания

Правителството предлага банковите карти да се считат за валиден документ за гласуване

14:49 - 17.07.2025
Важно днес

МВнР на Георг Георгиев се скара на посланичката на Германия след появата ѝ на протеста

Външно дава указания на Ирене Планк за "особено внимание... по отношение на своите публични прояви".

14:42 - 17.07.2025
Политика

Украйна за втори път има жена премиер. Коя е Юлия Свириденко

39-годишната министърка на икономиката сменя Денис Шмигал

13:57 - 17.07.2025
Важно днес

ГЕРБ спешно се разбърза да избере нов омбудсман след безкрайното отлагане

Постът е в "домовата книга" за служебни премиери

13:45 - 17.07.2025
Важно днес

Пияните и дрогирани шофьори ще остават без кола, потвърди Конституционният съд

Решението беше взето с мнозинство от седем на пет гласа

13:29 - 17.07.2025
Важно днес

Адвокатът на Коцев: Показанията на Диан Иванов са дискредитирани – няма как да остане като свидетел

Защитата на кмета на Варна поставя под съмнение достоверността на твърденията на ключови свидетели и компетентността на съда в София да гледа делото

13:00 - 17.07.2025
Политика

Съдия публично оспори част от мотивите за ареста на Благомир Коцев

Андрей Георгиев сигнализира за грешно позоваване на две дела от Съда в Страсбург

12:59 - 17.07.2025
Живот

Инвитро с ДНК от трима души дава надежда за здрави бебета при риск от тежки наследствени заболявания

Лекари във Великобритания обявиха раждането на осем здрави бебета след извършване на революционна процедура

12:34 - 17.07.2025
Политика

Сенатът на САЩ оряза над 9 млрд. долара за хуманитарна помощ в чужбина и за обществени медии в страната

Сенатът осигури поредна победа на Доналд Тръмп като промени вече одобрения федерален бюджет

12:03 - 17.07.2025